Kaymakamlığımız tarafından 15 Temmuz’da Yaşanan Darbe Girişiminde Hayatını Kaybeden Şehitler İçin Anma Programı Düzenlendi.
 
15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Programına İlçemiz Kaymakam Vekili Ömer SAYGILI, Pazar Belediye Başkanı Şerafettin PERVANLAR, Adalet ve Kalkınma Partisi İlçe Başkanı Celal AKIN, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Adnan DURAN, Üzümören Belediye Başkanı İsmail KARAKAŞ, İlçe Jandarma Komutanı Gültekin ÇOLAK, İlçe Emniyet Amir Vekili Yavuz CAN, kurum müdürleri, kamu çalışanları ve vatandaşlar katıldı.  Tüm katılımcılar yürüyüş yaparak program alanı olan Hükümet Konağı önüne giriş yaptılar.
 
15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Programı 1 dakikalık saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, Şehitler, Vatan ve Milletin selameti için Kur’an-ı Kerim okundu akabinde 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili slayt gösterimi sunuldu.
 
Programda konuşan Kaymakam Vekili Ömer SAYGILI; “15 Temmuz 2016 tarihi hain darbe girişiminin yıldönümü olmasının yanı sıra bir milletin en büyük kahramanlık destanlarından bir tanesinin daha tarihin altın sayfalarında kayda geçtiği tarihtir. Fetö/Pdy nin gerçekleştirdiği bu alçak darbe girişimi aziz milletimizin vakar mücadelesi sonrası başarılı olamamıştır. Bu mücadele Bedir’de Uhut’da Çanakkale’de ve Kurtuluş Savaşı’ndaki o büyük ruh ve şahlanışın günümüzdeki devamı olmuştur. Ortadoğu’nun yeniden şekillendirilmeye çalışıldığı bu dönemde gerçekleştirilmeye çalışılan darbe girişimi aziz milletimize karşı olduğu kadar, tüm İslam âlemine ve bu bölgenin tüm mazlumlarına karşı da gerçekleştirilmiştir. Aziz milletimizin feraseti karşısında zelil olan bu terörist çetenin başarısız olması sadece ülkemizin değil Irak’ta, Suriye’de ve bütün Ortadoğu’daki mazlumların zaferi olmuştur. Bu alçak darbe girişiminin ikinci devriyesin de aziz Şehitlerimize Allah tan rahmet diliyor, Gazi ve Şehitlerimize şükranlarımı sunuyorum” Dedi.
 
 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Günü kapsamında belediye başkanları, siyasi parti ilçe başkanları günün anlamına binaen konuşmalar yaptılar ve kuran tilaveti ve dua edildikten sonra program sonlandı.