DEMOKRASİ NÖBETİ İLÇEMİZDE 10. GÜNDE DE AYNI AŞKLA DEVAM EDİYOR

Ellerindeki Türk bayraklarıyla Hükümet Konağı önünü dolduran yüzlerce kişi 15 Temmuz 2016 tarihinde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyesi bir grup asker tarafından yapılan darbe girişimine tepki göstererek, demokrasi ve milli iradeye sahip çıktıklarını ilk günkü gibi 10. günde de gösterdi.

Darbe teşebbüsünün hemen ardından Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın "Milletime çağrı yapıyorum, meydanlara gelin, meydanlarda bunlara en güzel cevabı verelim. Bu darbe girişiminin başarılı olacağına inanmıyorum" diye yaptığı çağrı üzerine tüm yurtta olduğu gibi Pazarlılarda hiç tereddüt etmeden milli iradenin ardında durdu.
Kaymakamımız Sayın Sefa GÜLER 'Bizde buraya hem devletin temsilcisi olarak, hem de milletin hizmetinde milletin emrinde bir fert olarak, unvanlarımızı bir kenara bırakarak, milletin bir ferdi olarak çıktık. Biz milletimizin yanındayız, devletimizin de emrindeyiz. Cumhurbaşkanımızın da yanındayız. Allah bizimledir. Geceniz mübarek olsun. Nöbetiniz kutlu olsun' diye konuştu.

Demokrasi Nöbetine Kaymakamımız Sayın Sefa GÜLER, Pazar Belediye Başkanı Şerafettin PERVANLAR, Üzümören Belediye Başkanı İsmail Karakaş, İlçe Emniyet Amiri Nadir ÖZTÜRK, Yazı İşleri Müdürü İlhan DEMİRCAN, İlçe Müftüsü Mehmet KOÇ,AK Parti İlçe Başkanı Celal AKIN, CHP İlçe Başkanı Halil İbrahim DOĞAN, MHP İlçe Başkanı Adnan DURAN, İl Encümen Üyeleri Ekrem BAYSAL ve İsmail KAYNAR, ilçede görev yapan tüm imamlar ile yüzlerce vatandaş katıldı.

https://www.facebook.com/tokatpazar/