GÖLÜN BÜYÜSÜ PROJESİ İMZALANDI

Gölün Büyüsü Projesi, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) ile Pazar Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği arasında imzalandı.

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı'nda düzenlenen protokol imza törenine Tokat Valimiz Cevdet CAN, Tokat İl Belediye Başkanı Eyüp EROĞLU, OKA Genel Sekreteri Mevlüt ÖZEN, Kaymakamımız Sefa GÜLER ve Tokat Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı Koordinatörü Mehlika DİCLE katıldı.

OKA Genel Sekreteri ÖZEN, Orta Karadeniz bölgesinin gelişmesine katkı sağlayacak her türlü projeyi desteklemeye hazır olduklarını belirterek, ' Bölgemizin gelişmesi açısından hazırlanan projelere OKA olarak katkı vermeye devam ediyoruz. Bu projemizin de bölgemize önemli çıktıları olacağını düşünüyorum' dedi.

Kaymakam Sefa GÜLER ise, projenin bölge turizmine katkı sağlayacağını ifade ederek, katkılarından dolayı OKA'ya teşekkür etti.

Proje ile bölge turizmi için önem teşkil eden Ballıca Mağarası ve Mahperihatun Kervansarayının bulunduğu bölgede, bölge doğal dokusunu koruyarak Kaz Gölüne yatırım yapılarak, yerli ve yabancı turistlerin ziyaret edip, vakit geçirebileceği turistik bir cazibe merkezi oluşturulması hedefleniyor.