İLÇEMİZ JUDO ŞÖLENİNDE EV SAHİPLİĞİ YAPTI
 
      Sporun tabana yaygınlaştırılması, daha fazla müsabakanın yapılması, kulüplere ve milli takımlara alt yapı oluşturulması, ulusal düzeyde sürdürülebilir yetenek takip sistemi oluşturulması gibi hedefler doğrultusunda organize edilen Okul Sporları Yıldızlar Judo Grup Yarışması 11-12 Mart 2017 tarihlerinde 22 İlden İdareci, antrenör ve sporcu toplam 300 kişinin katılması planlanan yarışma, Tokat Gençlik Spor İl Müdürlüğü koordinesinde Pazar İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü ev sahipliğinde düzenlendi.
      Okul Sporları Yıldızlar Judo Grup Yarışması açılış seremoni, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Kaymakam Vekili Vali Yardımcısı Mehmet SÜLÜN ve Gençlik Spor İl Müdürü Cemil ÇAĞLAR’ın  konuşma yaptılar.
      Kaymakam Vekili Vali Yardımcısı Sayın Mehmet SÜLÜN “Okul Sporları Yıldızlar Judo Grup Yarışmasına ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. İki gün sürecek olan bu turnuva sayesinde judo sporunun daha fazla gönüllerde yer tutacağına ve gençlerimizin bu heyecanının yarınlar adına umut vereceğine inanıyorum  ” diyerek sporculara ve takımlara başarılar diledi.
      Seremonilerin ardından kızlarda 32,36,40,44 kilo sıkletlerinde, erkeklerde 34,38,42,46 ve 50 Kilo sıkletlerinde bir birinden çekişmeli ve centilmence geçen müsabakalar ile Okul Sporları Yıldızlar Judo grup müsabakalarının ilk gününde dereceye giren sporcular belirlendi.
      Rekabetin bol olduğu bir ortamda devam eden müsabaka sonucunda sıkletlerinde dereceye giren sporcuların madalyaları Kaymakam Vekili Vali Yardımcısı Mehmet SÜLÜN, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil ÇAĞLAR, İlçe Gençlik Hizmetleri Spor Müdürü Gökhan ZAHİD, İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürsoy KIZILGÜL, Spor Şube Müdürü Ömer BESLER, tarafından takdim edildi. Müsabakaya katılan tüm öğrencileri katılımlarından ve başarılarından dolayı Kaymakamımız tebrik etti.
     Müsabakaların bitmesinden sonra tüm sporcu kafilesi ilçemizde bulunan doğa harikası Ballıca Mağarasını ziyaret etti.