İLÇEMİZDE OKUL SERVİS ŞOFÖRLERİNİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
 
İlçemizde görev yapan 30 Taşımalı Eğitim Şoförüne 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Taşıma Yoluyla Eğitime Erişim toplantısı yapıldı. İlçemiz Hükümet Konağı Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantıda şoförler, Taşımalı Eğitimle ilgili mevzuatlardan, trafik kurallarına, iletişim yöntemlerinden,  ilk yardım bilgilerine kadar birçok konuda bilgilendirildiler.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürsoy KIZILGÜL ’ün açılış konuşması ile başlayan toplantıya İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Celalettin ÇINAR tarafından Taşımalı Eğitime Erişim Yönetmeliği, Sözleşme Esasları, İdari ve Teknik Şartnameler ile Trafik İçinde çocukların fiziksel, bilişsel ve ruhsal durumları ile ilgili konular işlendi. Daha sonra şoförlere; Davranış Modelleri, Etkili İletişim Yöntemleri, Çatışma, Stres ve Zaman Yönetimi ile öfke kontrolü ile ilgili konularda şoförler bilgilendirildi.
Kaymakam Vekilimiz( Vali Yardımcısı) Sayın Mehmet SÜLÜN şoförlerin karşılaştığı sorunları dinledi. Soru cevaplı taşımalı eğitimin gidişatı ile ilgili görüş alışverişinde bulunulan toplantıdan şoförlerin memnun kaldıkları gözlendi.