VALİ YARDIMCISI VE KAYMAKAM VEKİLİ MEHMET SÜLÜN POLİS HAFTASI MESAJI YAYIMLADI

 

Vali Yardımcısı ve Kaymakam Vekili Mehmet SÜLÜN; 10 Nisan gününü kapsayan haftanın Polis Haftası olarak kutlanmasıyla ilgili mesaj yayımladı. Vali Yardımcısı ve Kaymakam Vekili Mehmet SÜLÜN, mesajında polis teşkilatının önemini şu sözlerle vurguladı:

 

“Vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde yaşamalarını sağlamak amacıyla 1845’te ‘Polis Nizamnamesi’ ile kurulan Türk Polis Teşkilatımız, 172 yıldır zaman ve mekân mefhumu gözetmeksizin mesai yapmaktadır. Kurulduğu tarihten bugüne kadar suçluların yakalanması, suçların önlenmesi ve aydınlatılması görevlerinin yanı sıra kamu düzeninin sağlanması için de üstün bir görev anlayışı ile çalışan teşkilat mensubu tüm personelimiz, gelişen teknolojiyi yakından takip ederek kendilerini sürekli olarak geliştirmekte, bilgi ve beceri ile donanmış olarak görevlerini ifa etmektedirler. Vatandaşlara karşı hoşgörülü ve güler yüzlü bir tutuma sahip olması sebebiyle diğer ülkelerin polis teşkilatlarına göre ayrı bir kıymeti olan Türk Polis Teşkilatımız, dünyanın çeşitli bölgelerinde eğitim ve güvenlik anlamında önemli görevler üstlenmekte, vatandaşlarımızla el ele vermek suretiyle toplumda huzur ve barış ortamını tesis ederek, devlet ve millet arasındaki ilişkileri güçlendirmektedir.

Polis Teşkilatımızın 10 Nisan Polis Günü’nü kutluyor, görevi başında şehadete erişen tüm güvenlik görevlilerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyor ve halen görev başında olan personelimize aileleriyle birlikte sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum” diyerek mesajını sonlandırdı.